05.08.22              1 dzień                piątek

Wyjazd z Krakowa o godz.: 700. Przejazd trasą: Katowice, Wrocław, Jędrzychowice, KROMLAU postój przy moście „Diabelskim Moście”, DREZNOzwiedzenie stolicy Saksonii z polskojęzycznym przewodnikiem: objazd miasta autokarem, spacer po starówce: Opera Sempera, Hofkirche, Rezidenzschloss, zwiedzenie wybudowanego w 1891 roku Mostu Loschwitzkiego – zwanego „Niebieskim cudem” ; zwiedzanie „Grünes Gewölbe” – jednego z najwspanialszych skarbców świata; przejazd do hotelu Ramada by Wyndham Dresden, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

06.08.22              2 dzień                sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: MIŚNIA - prześliczne miasto, słynące z „białego złota” jak nazywano porcelanę – zwiedzanie manufaktury porcelany, spacer na Stare Miasto z gotycką katedrą; MORITZBURG zwiedzenie pałacu myśliwskiego; przejazd  do BASTEI - zwiedzenie grupy skalnej, największej atrakcji SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ, przejdziemy po słynnym moście Bastei; Drezno; obiadokolacja, nocleg.

07.08.22              3 dzień                niedziela

Śniadanie. Przejazd trasą: wiadukt  – most kolejowy, największy ceglany most na świecie, o długość 574 m. zbudowany w latach 1846–1851 przy użyciu ponad 26 milionów cegieł; WEIMAR - miasto Goethego i Schillera najsłynniejszych poetów niemieckich - wspaniały zespół klasycznych budynków na starym mieście jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu Ramada by Wyndham Weimar - obiadokolacja, nocleg.

08.08.22              4 dzień                poniedziałek

Śniadanie. Przejazd trasą: WURZBURG – zwiedzenie Rezydencji, katedry św. Kiliana, most na Menie z XV wieku; ROTHENBURG OB DER TAUBER zwiedzenie pięknie odbudowanego średniowiecznego miasteczka; NORYMBERGA – m.in.: Rynek Główny, kościół NMP, ratusz, kościół św. Sebalda, zamek cesarski, dom Albrechta Durera, pierwszy w Niemczech most łańcuchowy.  Zakwaterowanie w hotelu Azimut Hotel Nürnberg, obiadokolacja, nocleg.

9.08.22 5 dzień                wtorek

Śniadanie. Przejazd trasą: REGENSBURG stare miasto z mostem kamiennym,  ESSING – zwiedzenie 2 mostów  drewnianych: starego mostu z bramą i nowoczesnego mostu łączącego dwie strony doliny Essing o długości 193m czyli jednego z najdłuższych drewnianych mostów w Europie o charakterystycznej, lekkiej i pofalowanej konstrukcji; MONACHIUM – zwiedzenie kochającej zabawę stolicy Bawarii która słynie z festiwalu piwa (Oktoberfest) obchodzonego pod koniec września. Zwiedzenie m.in.: Plac Mariacki Nowy Ratusz Stary Ratusz ulice Kaufingerstraße i Neuhauser Straße Hofbräuhaus Katedra Najświętszej Maryi Panny Odeonsplatz Kościół Teatynów, Park Olimpijski; zakwaterowanie w  Munich Holiday Inn München Süd , obiadokolacja, nocleg.

10.08.22              6 dzień                środa

Śniadanie. Przejazd trasą: FUSSEN - ścieżka w koronach drzew znajdująca się na terenie leśnego kompleksu; NEUSCHWANSTEIN –zwiedzenie zamku zbudowanego przez Bawarskiego króla Ludwika II w stylu neoromantycznym w fascynującej scenerii krajobrazowej; WIESE zwiedzenie kościoła pielgrzymkowego jednego z najsłynniejszych kościołów rokokowych na świecie; MOST ECHELSBACHER - postój przy 130-metrowej konstrukcji zawieszonej 76 m nad dnem doliny która w chwili otwarcia w 1929 r. była najdłuższym mostem łukowym na świecie; Monachium, obiadokolacja i nocleg.

11.08.22              7 dzień                czwartek

Śniadanie. Przejazd trasą: MEERSBURG – krótki postój w pięknym mieście nad Jeziorem Bodeńskim ze średniowieczną atmosferą i imponującym zamkiem; JEZIORO TITI - położone wzdłuż Szlaku Zegarów z Kukułką jezioro jest największe w Schwarzwaldzie – krótki postój; FRYBURG - zwiedzimy atrakcyjną starą dzielnicę „stolicy Schwarzwaldu” i słynną katedrę z unikalną iglicą; Offenburg zakwaterowanie w Mercure Hotel, obiadokolacja i nocleg.

12.08.22              8 dzień                piątek

Śniadanie. Przejazd trasą: KEHL zwiedzenie kładki pieszej i rowerowej łączącej niemiecki i francuski brzeg Renu wyglądającej jak dwa połączone ze sobą mosty, które spotykają się na środku rzeki będącej symbolem pokoju i współpracy w Europie; HEIDELBERG: spacer po mieście, gdzie zwiedzimy ruiny zespołu zamkowego z XIV-XVI wieku (fortyfikacje, dziedziniec zamkowy z pozostałościami najpiękniejszych budynków renesansowych Niemiec), Stare Miasto z Rynkiem, Dzielnicę Uniwersytecką z najstarszym niemieckim uniwersytetem z 1386 roku, zbudowany pod koniec XVIII w. kamienny most łukowy; FRANKFURT - niemieckie „miasto kontrastów” charakteryzujące się tradycją i nowoczesnością, kulturą i biznesem - zwiedzanie tego kosmopolitycznego miasta obejmuje wszystkie ważne historyczne i nowoczesne zabytki finansowej metropolii Frankfurt - Nabrzeże Muzeów, Giełdę Papierów Wartościowych, Dzielnicę Bankową, Dworzec Główny, Starą Operę, Żelazny Most przeznaczony do ruchu pieszego prowadzący przez rzekę Main  i łączący centrum miasta z dzielnicą Sachsenhausen; Kassel zakwaterowanie w Montana Hotel Kassel Süd , obiadokolacja i nocleg.

13.08.22              9 dzień                sobota

Śniadanie. Przejazd trasą: KASSEL – spacer po mieście; GETYNGA - spacer po jednym z najstarszych miast uniwersyteckich; przejazd przez GÓRY HARZU do QEDLINBURG – zwiedzenie romańskiej kolegiaty z XII w. i wspaniałej zabudowy szachulcowej na starym mieście LIPSK – zobaczymy: pałac Gohlis, stadion, sąd federalny i słynny Pomnik Bitwy Narodów „Völkerschlacht-denkmal”, salę koncertową Gewandhaus, słynną operę w Lipsku, kościół św. Tomasza, kościół św. Mikołaja i Stary Ratusz;  zakwaterowanie w Atlanta Hotel International Leipzig, obiadokolacja i nocleg.

14.08.22              10 dzień                             niedziela

Śniadanie. Przejazd trasą: Lipsk, Drezno, Zgorzelec, Wrocław, Kraków.

UWAGA : kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 6.500 PLN przy 20 uczestnikach

W cenie:

 • przejazd autobusem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC;
 • 9 noclegów w hotelach  (pokoje 2  osobowych z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu: 9 śniadań i 9 obiadokolacji (pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu 5.08, ostatni: śniadanie w dniu 14.08);
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31: koszty leczenia (30.000 Euro), koszty ratownictwa (6.000 Euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków (15.000 PLN i 15.000 PLN na wypadek śmierci), bagaż podróżny (1.000 PLN);
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN i Fundusz Pomocowy - 2 PLN;
 • podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za usługi i towary indywidualnie zamawiane przez podróżnego, opłat za mini bar, rozmowy telefoniczne, internet, opłaty za zezwolenie na robienie zdjęć lub kręcenie wideo (jeżeli są wymagane) itp.;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • system Tour – Guide;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę).