icon-rss-large

www.wyprawy-mostowe.pl | Login

RSS | Email

Komunikat nr 4 IX Światowa Wyprawa Mostowa Peru –Boliwia ...

Dodano :2016-11-02 15:02:43

Drodzy Przyjaciele
Wyjazd na naszą IX Światową Wyprawę Mostową zbliża się wielkimi krokami. Spotykamy się tradycyjnie na lotnisku Okęcie w Warszawie w dniu 6.10.2016 o godzinie 400 w tradycyjnie tym samym miejscu – punkcie spotkań między stanowiskami D i E jak na załączonym planie. Po otrzymaniu kart pokładowych w czasie odprawy samoobsługowej i odprawieniu bagażu zasadniczego przy stanowisku odpraw check in porannym lotem o godzinie 600 udamy się do Amsterdamu, gdzie lądujemy o godzinie 800 a następnie po 4 godzinach o 1230 wylatujemy do Limy. Lot do Limy trwa 13 godzin i 35 minut a lot powrotny jest krótszy i wynosi 12 godzin 25 minut.
W drodze powrotnej przerwa pomiędzy lotami w Amsterdamie wynosi 5 godzin.
Prosimy o przypomnienie sobie informacji zawartej w poprzednim komunikacie dotyczącej bagażu podręcznego, przewozu płynów i środków kosmetycznych w tym nożyczek, pilniczków oraz noży i scyzoryków.
Zgodnie z wieloletnim doświadczeniem radzimy zabrać sobie jakiś maleńki plecaczek w którym możemy mieć niezbędne rzeczy (dokumenty, pieniądze, aparat fotograficzny, zapasową baterię, chusteczki, krem, okulary słoneczne, coś do picia itp.) w czasie zwiedzania i spacerów. Pozostałe rzeczy (np. kurtka, większy zapas wody, coś do zjedzenia itp.) możemy pozostawiać w autokarze. Najprawdopodobniej od Limy do Cusco będziemy mieć ten sam autokar.
Dwa razy w czasie naszej Wyprawy będziemy opuszczać hotel na jedną noc i wracać do tego samego po jednym noclegu w innym miejscu. Tak będzie w Puno (nocleg w La Paz) i w Cuzco (nocleg w Aguas Calientes). W obu wypadkach będziemy zmieniać środki transportu (inny autobus po stronie boliwijskiej) i pociąg do Aquas Calientes oraz powrotny pociąg do Cusco.
W obu tych wypadkach bagaż zasadniczy zostanie w hotelach (odpowiednio w Puno i Cusco) a my ze sobą weźmiemy bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na jedną noc. Najlepiej do tego celu wykorzystać torbę, walizeczkę, którą mamy jako bagaż podręczny. W Aguas Calientes ze stacji do hotelu musimy przejść piechotą i zanieść nasz bagaż osobiście, a więc ważne jest żeby nie był za ciężki.
Ponieważ zasadniczy bagaż zostanie w hotelu warto zamknąć go np. na kłódkę.
W celu ułatwienia ładowania akumulatorów do aparatów, kamer, notebooków i telefonów warto zabrać ze sobą krótki kabelek (1,5 m) i tzw. złodziejkę co pozwoli ładować kilka akumulatorków równocześnie.
Na lotnisku rozdamy Państwu odbiorniki do systemu Audio Guide i ładowarki (jedną na pokój) do akumulatorków. Obie te rzeczy należy spakować do bagażu podręcznego.
W samolocie otrzymamy kanapkę (lot do i z Amsterdamu) oraz posiłek na trasie do i z Limy.